0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

2022-12-13

Jakie płytki pod ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, przyjemne ciepło w stopy? Dla wielu synonim luksusu, który można zafundować sobie na co dzień. To także możliwość eliminacji grzejników, które nie zawsze dobrze wyglądają, zabierając część przestrzeni. Planujesz wykonanie ogrzewania podłogowego? Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając płytki podłogowe.

Płytki i ogrzewanie podłogowe

O wariancie ogrzewania warto pomyśleć już na etapie projektowania. Dlaczego? Aby wszystko właściwie przygotować. O ile kwestie techniczne zostaną określone w projekcie, o tyle wybór właściwych płytek leży po stronie właściciela nieruchomości. Nie można brać pod uwagę wyłącznie ceny czy walorów estetycznych, choć wiadomo, że obie kwestie są bardzo istotne. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na parametry, aby były one dostosowane do potrzeb popularnej podłogówki oraz pozwalały na optymalizację procesu grzewczego.

ogrzewanie podłogowe

Postaw na gresy!

Do ogrzewania podłogowego polecane są przede wszystkim gresy, które charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, a jednocześnie świetnie przewodzą ciepło, co sprawia, że ogrzewanie jest efektywniejsze.

Gresy odporne są na działanie wysokiej temperatury, nie ulegają odkształceniom pod jej wpływem. Dużą zaletą jest też fakt, że nie emitują szkodliwych oparów pod wpływem temperatury. Są też wyjątkowo funkcjonalne, ponieważ cechują się wyjątkową odpornością na ścieranie, wygniatanie czy działanie wilgoci.

Szukasz odpowiednich gresów do ogrzewania podłogowego? Sprawdź naszą ofertę. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Designed and created by:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram