0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

2022-12-17

Fuga - na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni wariant?

Cenisz sobie doskonały wygląd i wyjątkową praktyczność płytek na podłodze i ścianach? Chcesz osiągnąć jak najlepszy wynik estetyczny? Pamiętaj o doborze właściwej fugi. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Rodzaje fugi

Fuga stosowana jest po to, aby zabezpieczyć płytki przed odkształceniem i pękaniem, chroniąc jednocześnie przed wodą i wilgocią, które mogłyby spowodować nawet odpadanie płytek. W praktyce wyróżnić można kilka wariantów fugi. Ze względu na skład chemiczny w sprzedaży dostępne są:

  • fugi cementowe,
  • fugi cementowe elastyczne,
  • fugi akrylowe,
  • fugi epoksydowe,
  • fugi silikonowe.

Wariant fugi zawsze musi być dobrany do rodzaju płytek, jakie zostaną położone na ścianie i podłodze. Nie bez znaczenia jest też szerokość fugi czy pomieszczenie, w jakim się znajdzie. Np. w łazience czy w kuchni warto zwrócić uwagę, aby rozwiązanie było szczególnie odporne na wilgoć.

fuga idealna jak ją dobrać?

Wybór właściwej fugi

Wybór odpowiedniej fugi wcale nie jest tak oczywisty, bo pod uwagę należy wziąć nie tylko kwestie estetyczne i dopasowanie do koloru płytek, ale i parametry techniczne produktu. Te ostatnie z całą pewnością pomogą dopasować doradcy w sklepie.

Wybór koloru zależy natomiast przede wszystkim od wybranej koncepcji aranżacji. Najczęściej wybierany jest wariant, w którym kolor płytek i spoiny jest do siebie bardzo zbliżony lub odwrotnie, stawia się na kontrastowe rozwiązania, np. połączenie bieli z czernią. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Jeśli nie wiesz, jakie połączenia kolorów sprawdzą się najlepiej, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wzorników. W ten sposób można łatwo i bez zbędnych dodatków sprawdzić, jaki będzie efekt końcowy wybranego połączenia. Szukasz odpowiedniej fugi? Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z rady specjalistów.

Designed and created by:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram